WINSLT®, güneş koruması ile birlikte camın ışık, güneş ve termal özelliklerini hesaplamak için kullanılan bir yazılımdır. Kısa sürede bir montaj oluşturulabilir ve analiz edilebilir. Camların karakteristik değerleri zaten EN ISO 673, EN 410 ve EN ISO 13363-2 Avrupa standartlarına göre hesaplanabildiğinden, Kuzey Amerika’da da ISO 15099 standardına göre analiz yapmak artık mümkün.

Yeni versiyon: Kuzey Amerika standartlarına göre yaz ısı yalıtımı

Pencerelerin, kapıların ve güneşten korunma cihazlarının termal performansını hesaplamak için Kuzey Amerika standardı olan ISO 15099, bazı durumlarda karakteristik bir değerin hesaplanması için iki yol sağlar. Bu nedenle ABD’de ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren tüm firmaların ASHRAE olarak da bilinen meslek birliği izlenecek yolu belirlemektedir. Bazıları NFRC standartlarını da içeren ASHRAE spesifikasyonlarına sahip standarttan gelen hesaplama temeli, yazılım algoritmasında uygulanmaktadır.

WINSLT® ASHRAE – sezgisel kullanım sayesinde hızlı sonuçlar

Yenilikler esas olarak yazılımın algoritmasında olduğundan, WINSLT® Standard ve WINSLT® Expert modülleri korunur. Böylece bir cam yapı oluşturulabilir ve ardından mümkün olan en kısa sürede analiz edilebilir. Bu amaçla, uluslararası cam üreticilerinin çeşitli ürünlerini içeren kapsamlı bir veri tabanı da mevcuttur ve bu veri tabanı, kendi spektral verilerinizi içe aktararak gerektiği gibi genişletilebilir.

Standartlara uygun uygulama

Görünür bir değişiklik, sınır koşullarının seçimidir. ASHRAE’nin özel olarak tanımlanmış özellikleri burada mevcuttur. Bunlar ayrıca, Avrupa g değerinin eşdeğeri olan SHGC değeri gibi tüm karakteristik değerleri veren net çıktıda da gösterilir.

Gelecek için yatırım güvenliği

İster cam üreticisi, planlayıcısı veya uzmanı olsun, sezgisel kullanım ve kapsamlı kullanıcı desteği ile cam yapı analizinizi çok kısa sürede alacaksınız. Basit yalıtımlı camdan çeşitli kaplama ve kumaşlara sahip karmaşık yapılara kadar, kalite güvenceli yazılım çözümümüz size tüm olanakları sunar. Siz de şirketimizin yapı fiziği alanındaki uzman yazılım alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimine güvenebilirsiniz.