WINSLT® jest oprogramowaniem do obliczania właściwości świetlnych, słonecznych i termicznych szyb w połączeniu z ochroną przeciwsłoneczną. W krótkim czasie można stworzyć i przeanalizować zestawienie. Ponieważ wartości charakterystyczne szyb można już obliczyć zgodnie z normami europejskimi EN ISO 673, EN 410 i EN ISO 13363-2, teraz możliwe jest również przeprowadzenie analizy zgodnie z normą ISO 15099 w Ameryce Północnej.

Nowa wersja: letnia izolacja cieplna według norm północnoamerykańskich

ISO 15099, północnoamerykańska norma dotycząca obliczania izolacyjności cieplnej okien, drzwi i urządzeń ochrony przeciwsłonecznej, w niektórych przypadkach przewiduje dwa sposoby obliczania wartości charakterystycznej. Dlatego stowarzyszenie zawodowe zrzeszające wszystkie firmy z branży grzewczej, chłodniczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej w USA, znane również jako ASHRAE, określa, którą drogą należy podążać. Podstawa obliczeń z normy ze specyfikacjami ASHRAE, z których niektóre zawierają również normy NFRC, jest zaimplementowana w algorytmie oprogramowania.

WINSLT® ASHRAE – szybkie wyniki dzięki intuicyjnej obsłudze

Ponieważ innowacje dotyczą głównie algorytmu oprogramowania, zachowana została intuicyjna obsługa modułów WINSLT® Standard i WINSLT® Expert. W ten sposób można w najkrótszym czasie stworzyć konstrukcję szklaną, a następnie poddać ją analizie. W tym celu dostępna jest również obszerna baza danych z różnymi produktami międzynarodowych producentów szkła, którą można w razie potrzeby rozszerzyć poprzez import własnych danych spektralnych.

Zgodna z normami implementacja

Widoczną zmianą jest wybór warunków brzegowych. Specjalnie zdefiniowane specyfikacje ASHRAE są dostępne tutaj. Są one również widoczne na przejrzystym wydruku, który podaje wszystkie wartości charakterystyczne, takie jak wartość SHGC, odpowiednik europejskiej wartości g.

Zabezpieczenie inwestycji na przyszłość

Niezależnie od tego, czy chodzi o producenta szkła, projektanta czy eksperta, dzięki intuicyjnej obsłudze i szerokiemu wsparciu użytkownika otrzymają Państwo w krótkim czasie analizę struktury szkła. Od prostego szkła izolacyjnego po złożone konstrukcje z wieloma powłokami i tkaninami – nasze oprogramowanie o gwarantowanej jakości oferuje Państwu wszelkie możliwości. Również Państwo mogą polegać na wieloletnim doświadczeniu naszej firmy w zakresie oprogramowania eksperckiego w dziedzinie fizyki budowli.