Bundesverband Flachglas e. V.

Bundesverband Flachglas (BF) – Federal Düz Cam Derneği – 1987 yılında şu Alman derneklerinin birleşmesi ile kuruldu: Bundesverband des Deutschen Flachglas-Großhandels, Bundesverband der Deutschen Isolierglashersteller ve Fachverband Flachglas Veredelnde Industrie. Bugün BF’nin 220’den fazla üretim tesisi ile 110’dan fazla üye şirketi ve bu şirketlere ek olarak yaklaşık 50 destekleyici üyesi bulunmaktadır.

„Sommer Informatik’in uzun süreli bir ortağı olarak, DIN 18008’in piyasaya sürülmesinden bu yana GLASGLOBAL® yazılımını kullanıyoruz. TU Dresden ile işbirliği içinde farklı Glasstatic yazılımlarını test ettik. Şu anda tek yazılım programı olan GLASGLOBAL®, zorunlu gereksinimlerin %100’ünü gerçekleştirdi. Ayrıca Sommer Informatik, sahip olunması güzel kriterlerin %52’sini karşılamayı başardı.”

Basın raporuna (Yalnızca Almanca olarak mevcuttur)

İlgili kişi: Jochen Grönegräs


Interpane Glasgesellschaft mbH

Interpane Glas Industrie AG, Lauenförde merkezli bir Alman düz cam üreticisidir. Şirket Almanya, Avusturya ve Fransa’da on noktada cam ürünleri üretmektedir.

„Yazılımın profesyonel yapısı sayesinde çok fazla eğitim almadan kısa bir süre sonra DIN18008’e göre etkin hesaplamalar yapabildik.“

İlgili kişi: Michael Elstner


Ingenieurbüro Bauwerk
Mühendislik ofisi 1998 yılından beri faaliyet göstermekte olup yapı fiziği ve pencere teknolojisi alanında hizmet vermektedir.

 

„Camın statik hesaplamaları, pencere ve cephelerin günlük termal mühendislik simülasyonlarında yalnızca popüler olmayan bir gerekliliktir. Ancak GLASGLOBAL® ile bu, hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde yapılabilir. Bu nedenle GLASGLOBAL® ile çalışmaktan keyif alıyoruz.“

İlgili kişi: Roland Steinert


Saint – Gobain Deutschland

Saint – Gobain, 1665 yılında kurulmuş ve tüm dünyada faaliyet gösteren bir cam üreticisidir. Saint-Gobain, Avrupa’nın lider düz cam üreticisi ve kaplamalı camda dünya lideri olarak kabul edilmektedir. Saint – Gobain Glass Deutschland GmbH, 2007’den beri Sommer Informatik GmbH’nin müşterisidir.

„GLASGLOBAL® sadece tavsiye edilebilir! Araç, kullanıcıyı hesaplamanın bireysel adımlarında profesyonel olarak destekler ve yalnızca birkaç girişten sonra statik doğrulamaya yol açar.“

İlgili kişi: Jürgen Künsting


UNIGLAS GmbH & Co. KG

UNIGLAS, şu anda Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika, Hollanda ve Slovenya’da tesisleri bulunan, yalıtım camı üretimi ve cam kaplama alanında orta ölçekli, bağımsız şirketlerin düz cam pazar segmentinde benzersiz bir ittifakıdır.

„Biz hevesli GLASGLOBAL® kullanıcılarıyız. Diğer şeylerin yanı sıra, tüm yük durumlarını kontrol etme imkanı mükemmeldir“

İlgili kişi: Thomas Fiedler